Choď na obsah Choď na menu

article preview

- Ľudská sexualita je síce vzrušujúca vec, ale niekedy môže vyvolať odozvu, ktorá zachádza až do extrémov. Presvedčili sa o tom aj žiaci na gymnáziu v nemeckom Borkene.  Deti po zhliadnutí obrázkov pohlavných orgánov na hodine sexuálnej výchovy omdleli. Šesť 11 a 12-ročných detí skončilo minulý štvrtok v starostlivosti lekárov.
 
Zástupcovia školy tvrdia, že žiaci mali pred sebou obrázky penisu a vagíny a mali popísať jednotlivé časti. "Bolo to ako reťazová reakcia," opísala incident riaditeľka Dorothea Meerkotterová (58). "Všetkých osem jedno po druhom stratilo vedomie a šesť bolo prevezených do nemocnice. Deti sú na tom už dobre a to je dôležité," dodala.
 
Čo sa presne stalo, sa dá vraj iba ťažko vysvetliť. Prvé dieťa začalo mať problémy s obehovým systémom, tým vystresovalo ďalších školákov a empatická reakcia sa mala stať príčinou masovej mdloby.
 
Deťom nezostali žiadne trvalé následky, ale nahnevaní rodičia aj tak privolali políciu, aby prešetrila, či boli obrázky v poriadku. Podľa policajného hovorcu sa teraz snažia zistiť, či neboli pre malých gymnazistov príliš prehnané. Informoval portál austriantimes.at.