Choď na obsah Choď na menu

Spoločnosť Caba Baba Rave sa dostala pod paľbu kritiky po tom, ako sa internetom rozšírili videá z podujatia, na ktorých vystupujú polonahí tanečníci v bondage oblečení. Čo je na tom najviac odpudivé je to, že ich divákmi sú rodičia s malými deťmi. Zábery šokovali používateľov na sociálnych sieťach po celom svete

 

Spoločnosť Caba Baba Rave si na Twitteri vyslúžila množstvo kritiky, pričom mnohí tvrdili, že podujatia sú nevhodné a odporné, vrátane herečky Amandy Abbington. „Nie je to pre bábätká. A ak si myslíte, že áno, niečo s vami nie je v poriadku,” komentovala jedno z videí hviezda seriálu Sherlock. „Prišla som o dosť sledovateľov za to, že som povedala, že polonahý muž vo vysokých čižmách, ktorý tancuje veľmi sexuálnym spôsobom, by nemal vystupovať pred bábätkami,” dodala neskôr.

Jeden z komentátorov dodal: „Viac ma znepokojuje, že rodičia si myslia, že takéto veci sú vhodné, a že tam vôbec vzali svoje deti. Jeden z používateľov Twitteru vyjadril nedôveru: „Ktorý rodič (ak ich tak môžeme nazvať) so zdravým rozumom by tomu vystavil akékoľvek dieťa.”

Po kritike spoločnosť Caba Baba Rave stiahla svoje profily na sociálnych sieťach a webovú stránku a vydala vyhlásenie, v ktorom obhajuje svoje podujatia. Vo vyhlásení, ktoré kolovalo na Twitteri, spoločnosť prezradila, že po „dosť hroznom trollingovom útoku” zmenila svoj profil na súkromný.

„Títo trollovia majú konkrétne problém s nebinárnymi umelcami vystupujúcimi pre deti, čo je mimoriadne smutné,” uviedli. Caba Baba Rave tvrdila, že ich predstavenia prinášajú „radosť, lásku a šťastie”, a ďalej vysvetlila, že hodiny sú špeciálne pripravené pre publikum.

Uviedli, že konkrétna šou, ktorej videá sa stali virálnymi, bola určená pre veľmi malé deti a zameraná skôr na dospelých, ktorým poskytla toľko potrebnú „noc cez deň”. „V predstaveniach pre trochu staršie deti vystupujú účinkujúci, ktorí sú starostlivo vyberaní s ohľadom na rodinné predstavenia a kostýmy.”

Ďalej obhajovali tieto predstavenia a tvrdili, že kiná po celej krajine majú predstavenia „pre rodičov a deti” s filmami všetkých kategórií. „Existuje mnoho iných podujatí pre dospelých, ktoré sú určené na to, aby ste si na ne jednoducho zobrali so sebou dieťa,” pokračovali, pretože deti „nie sú schopné pochopiť dej”.

Londýnska spoločnosť sa na Instagrame opisuje ako kabaret, detskú zmyslovú a bláznivú šou pre rodičov a ich deti vo veku od nula do dvoch rokov. Caba Baba Rave založili dve matky, ktoré sa chceli zabaviť pri starostlivosti o svoje deti bez toho, aby museli počúvať známu detskú skladbu Wheels on the Bus.

„Chceli sme rodičom sprostredkovať zážitok z veľkej londýnskej noci… kabaret, drinky a tanec… ale taký, na ktorý môžete vziať svoje dieťa a byť doma pred spaním,” uviedli. Zo snímok správ pre majiteľov vstupeniek, ktoré zdieľal denník Daily Mail, vyplýva, že všetky nadchádzajúce podujatia Caba Baba Rave boli zrušené.

Zdroj: hlavnespravy.sk