NEW YORK CITY, October 3, 2011 (LifeSiteNews.com) - Študenti zo skoro 1200 univerzít, stredných a domácich škôl sa zaviazali, že budú na znak solidarity s nenarodenými deťmi počas prolife Dňa tichej solidarity, 18. októbra, mlčať.
Podnetom na začatia tejto každoročnej pro-life akcie bola študentka štátnej McNeese univerzity v Louisiane, ktorá sa v roku 2004 spýtala Bryana Kempera, zakladateľa podujatia, „čo môže v súdržnosti s ostatnými študentmi po celej krajine spraviť, aby pomohla ukončiť potraty?“
„(Študentke) som odpovedal, ´čo keby sme študentov presvedčili nielen prejavovať solidaritu s inými, ale tiež s deťmi, ktoré každý deň zomierajú?´ Ako náhle som to povedal, vedel som, že vo mne Boh niečo pohol,“ povedal Bryan Kemper, zakladateľ organizácie Zostať verný (Stand True) a riaditeľ mládežníckych aktivít v rámci organizácie Kňazi za život (Priests for Life).
Kemper zorganizoval prvý Deň tichej solidarity zo suterénu svojho domu s počítačom, webovou stránkou a krátkym zoznamom emailových adries, ktoré zbieral zopár mesiacov. Od svojho prvého ročníka, kedy sa na akcii zúčastnilo niekoľko tisícok študentov z 300 univerzít, sa toto každoročné podujatie stalo celosvetovým fenoménom v desiatkach krajín.
18. októbra 2011 sa ľudia zo všetkých kútov sveta vzdali svojich hlasov a na ústa si prilepiali červenú pásku ako znak účasti prolife Dňa tichej solidarity. Účastníci rozdávali letáky, ktoré vysvetľovali, prečo mlčia a informovali o zlej situácii, o každodenných stratách nevinných detí.
Podľa Kempera bolo minulý rok zachránených najmenej 31 bábätiek. V priebehu rokov bolo vďaka kampani zachránených pred potratom najmenej 500 bábätiek.
Minulý rok napísalo jedno dievča tímu Dňa tichej solidarity, že keď prišla do školy, prišla k nej spolužiačka a povedal jej, že stráca čas a že ju nikto nebude počúvať. „Všetko, čo som spravila, bolo, že som prikývla...a podala jej leták,“ napísala študentka. V tom momente „ho hodila po mne.“
Avšak, keď prolife študentka odchádzala, videla iné dievča ako zodvihla leták zo zeme a dala si ho do vrecka. Neskôr v ten deň, povedala, „som ju stretla, jej oči boli opuchnuté, objala ma a povedala, že mám veľký vplyv na veľa dievčat a že bola objednaná koncom toho týždňa na potrat, ale že ho zruší.“
Prolife študentka na záver dodala, že sa cíti „šťastná, keď vie, že aj bez slov mohla spôsobiť takú zmenu.“
Skupina študentov si pri susediacom stole o tom šepkala, „jeden z chlapcov prišiel ku mne s priesvitnou lepiacou páskou na ústach a snažil sa ma zosmiešniť,“ opísala situáciu po tom, čo vošla do školy s prolife tričkom a červenou páskou cez ústa Lyssa, ďalšia študentka. Lyssa však do obeda presvedčila ďalších 25 študentov, aby sa pripojili k úsiliu prolife Dňa tichej solidarity.
„Mal som sen - silné vyhlásenie vyslovené Dr. Martinom Lutherom Kingom Jr. - išlo viac ako len o slová,“ povedal Kemper. „Ja mám tiež sen ... Verím, že skrze Krista môžeme obnoviť osobnosť tých najnevinnejších z našich bratov a sestier: deti v materskom lone.“
Zdroj: lifenews.sk