V júni minulého roku najprestížnejší americký vedecký časopis svojho druhu “Social Science Research” publikoval dve zaujímavé štúdie, ktoré skúmali deti vychovávané homosexuálnymi dvojicami. Tieto štúdie podstatne menia doterajšie domnienky, ako aj vážne spochybňujú východiskový bod snáh o legislatívne úpravy, ktorým je predpoklad, že nie je žiaden rozdiel v rozvoji psychického a emocionálneho stavu dieťaťa vychovávaného heterosexuálnym či homosexuálnym párom.
Avšak, ako Francesco Paravati, prezident talianskej únie pediatrov (SIPO), vysvetlil, problémy týchto „nových typov rodín“ sú len súčasným fenoménom a preto všetky doterajšie výskumy a ich výsledky boli len predbežné, a čo je horšie, často ich viedli len malé skupiny a počas veľmi krátkeho až zanedbateľného času.
Jedna z nových štúdií, ktorú viedol sociológ Mark Regnerus z univerzity v Texase, využíva inovatívnu metodológiu, čo sa týka kvality aj kvantity. Výsledky sú založené na širokej vzorke, sú na celonárodnej úrovni, a čo je najdôležitejšie, berie do úvahy priame svedectvá kompetentných osôb – „detí“ (už dospelých), ktoré vychovávali páry rovnakého pohlavia. .
Najväčší rozruch spôsobili údaje, z ktorých vyplynulo, že až 12% z týchto detí veľmi vážne uvažovalo nad samovraždou (proti 5% detí heterosexuálnych rodičov), zvýšené percento nevery a promiskuity 40 % proti 13%, ťažšie sa pretĺkajú životom – 28% nezamestnaných proti 8%, a 19% z nich musí navštevovať psychoterapeuta proti 8% detí z heterosexuálnych rodín. Taktiež sú omnoho častejšie v rukách sociálnych úradov. V 40% prípadoch majú sexuálne prenosné choroby, zatiaľ čo u detí z „hetero rodín“ je to o poznanie menej – 8%. Vo všeobecnosti sú tiež chorľavejšie, chudobnejšie, väčšina z nich sú fajčiari, a štatisticky je vyššia pravdepodobnosť že spáchajú trestný čin.
Autor vyhlasuje, že tých pár štúdií, ktoré boli publikované doteraz a ktoré sa vyjadrovali v prospech umiestnenia detí do homosexuálnych rodín, „nie sú relevantné, pretože skúmali len malú, a nereprezentatívnu vzorku, na základe čoho je absolútne nemožné generalizovať širšiu populáciu lesbických a gay rodín.“
LGBT hnutie v Spojených Štátoch spustilo masívnu kampaň, aby delegitimizovalo výsledky bádania Regnerovej teórie. Táto ich kampaň hraničí s morálnym lynčovaním a urážkami dosť násilnou formou. Tiež spísali petíciu, aby výskumníka z univerzity vyhodili a vyzývali univerzitu, aby svojím interným vyšetrovaním spochybnili vedeckú presnosť tohto výskumu. Napokon však univerzita vydala na svojej webstránke vyhlásenie, že „ručí za výskum profesora a priznáva mu status legitimity, nakoľko tento výskum potvrdzuje a rešpektuje protokol metodologického výskumu“. Štúdia profesora Regnera bola tiež zastrešená skupinou 18 vedcov a univerzitných profesorov, a jej výsledky boli uznané psychológmi a psychiatrami za vážne a znepokojujúce.
Podľa “US News and World Report” sa Texaská Univerzita drží na 67. mieste v rebríčku najprestížnejších svetových univerzít.
Zdroj: hlavnespravy.sk