Choď na obsah Choď na menu

To, čo sa kedysi rozumne chápalo ako biologické rozdiely medzi mužom a ženou, sa pod vplyvom nedávnych ľavicových tvrdení, že pohlavie zahŕňa aj rodovú identitu, stalo ohniskom kultúrnych vojen a zahltilo federálne súdy. Aktuálnu situáciu pre Fox News priblížila bývalá futbalistka Lainey Armisteadová.

 

Sudca okresného súdu USA Joseph Goodwin v piatok vyniesol súhrnný rozsudok v prospech štátu Západná Virgínia v súvislosti s jeho návrhom zákona o zachovaní ženských športov.

Podľa zákona sú všetci biologickí muži  vrátane tých, ktorí sa identifikujú ako transrodové dievčatá” – nespôsobilí na účasť v dievčenských športových tímoch, informuje The Heritage Foundation. Súd sa zaoberal otázkou, či legislatívou zvolená definícia dievčaťa” a ženy” v zákone o športe je ústavne prípustná.

„Aj keď niektoré ženy môžu byť schopné prekonať niektorých mužov, všeobecne sa uznáva, že v priemere muži športovo prekonávajú ženy z dôvodu prirodzených fyzických rozdielov medzi pohlaviami,” napísal Goodwin.

Určite to bola výhra pre ženy. Ale možno ešte dôležitejšie je, že to bolo víťazstvo reality v dobe, keď sa pri mnohých rozhodnutiach ignorujú základné fakty a zdravý rozum.

To je široký význam nedávneho rozhodnutia federálneho okresného súdu, ktorý potvrdil zákon Západnej Virgínie o záchrane ženských športov – rozhodnutie, ktoré zamietlo právnu námietku proti zákonu, ktorý by podkopal ženské športy v štáte tým, že by umožnil mužom, ktorí sa identifikujú ako ženy, súťažiť v dievčenských a ženských športoch.

Zákonodarcovia Západnej Virgínie prijali zákon o ženských športoch, pretože videli, čo sa deje v celej krajine a ako dievčatá trpia, keď tí, ktorí majú moc, ignorujú biologickú realitu. Napríklad v Connecticute prijala štátna atletická konferencia politiku, ktorá umožňuje mužom súťažiť na dievčenských atletických podujatiach, čo je rozhodnutie, ktoré neustále pripravuje dievčatá o pocty a možnosti súťažiť na elitnej úrovni. „Ženy ako Selina Souleová, Chelsea Mitchellová a Alanna Smithová, ktoré som spoznala v našich právnych bojoch. Politika Connecticutu je v priamom rozpore s hlavou IX, federálnym zákonom, ktorého cieľom je vytvoriť rovnaké príležitosti pre ženy v oblasti vzdelávania a športu,“ hovorí Lainey Armisteadová, bývalá futbalistka Západovirginskej štátnej univerzity.

Armisteadová spomína, že Hlava IX jej umožnila uchádzať sa o významné štipendium na štúdium na vysokej škole podľa jej vlastného výberu a získať ho, čo ju nasmerovalo na osobnú a kariérnu dráhu, ktorá bude formovať zvyšok jej života. A zákon Západnej Virgínie ju chránil, aby mohla bezpečne a spravodlivo hrať šport, ktorý miluje – bez obáv, že jej miesto na ihrisku zaujme športovec mužského pohlavia, ako je to čoraz častejšie a tragickejšie v iných štátoch.

Na pravde záleží a je veľmi dôležité, aby zákony a politiky uznávali fyzické rozdiely medzi mužmi a ženami. Dodáva, že vyrastala na futbalovom ihrisku, s jej bratmi a inými chlapcami, ktorí sú vo všeobecnosti rýchlejší, silnejší a väčší ako dievčatá. Ako vám môže povedať každá športovkyňa, šport je ukážkou biologických rozdielov medzi mužmi a ženami.

Podľa bývalej športovkyne je v poriadku, že sú tímy rozdelené podľa pohlavia. A taktiež je normálne, že zápas WNBA (americká liga ženského basketbalu) je iný ako zápas NBA. „Vlastne je to krásne, rovnaké, a predsa iné, hodné obhajoby a ochrany,“ zhodnotila. Ženy si museli vybojovať svoje miesto v športe. „Hlava IX nás chránila 50 rokov a teraz to nemôžeme zahodiť. Zašli sme príliš ďaleko, bojovali sme príliš tvrdo,“ hovorí.

Na záver zdôraznila, že ak chceme budúcnosť, v ktorej dievčatá môžu získať konkurencieschopné štipendium a miesto v tíme, musíme chrániť spravodlivosť v športe. A to sa začína uznaním toho, že muži a ženy sú odlišní a to nie je len v poriadku. Je to dobré, správne a krásne.

Zdroj: hlavnespravy.sk