Choď na obsah Choď na menu

Ženské sporty mohou být v současné zvrácené době úplně zrušeny. Nemají totiž žádnou budoucnost, protože se v nich účastní stále více mužů.

Ti totiž zjišťují, že se mohou stát šampiony ve sportech, kde by byli mezi muži průměrnými. A to s sebou zdaleka nepřináší jen jistou prestiž a pozvánky na další takové závody.

Především jsou vítězové takových závodů také slušně honorováni, takže čím více vítězství, tím tučnější je konto takového trans závodníka – tedy muže, který se prohlásil za ženu.

Většinou je zde i požadavek na nějakou konkrétní hladinu hormonů, ale požadavky na operace změny pohlaví již nejsou pravidlem. Nikoho nezajímá, že dotyčný žil dlouhé roky jako muž, což znamená, že prošel i mužskou pubertou.

Má tedy tělesnou stavbu jako muž, i kdyby se dopoval ženskými hormony sebevíc. To tak každému muži, který se prohlásí za trans ženu, dává neskutečnou výhodu.

A nikdo si nedovolí nic namítat, protože to už by byla transfobie – a ta je již mnohde trestná.

Austin Killips, biologický muž, začal jezdit na kole v roce 2019 a nyní se rozhodl soutěžit na ženské obdobě Tour de France a olympijských hrách.

Poprvé v historii vyhrál transgender cyklista mezinárodní etapový závod žen. Američan Austin Killips vyhrál Tour of the Gila,  přední silniční závod v USA v Novém Mexiku v pondělí 1. května po pěti dnech závodění.

V poslední etapě zvítězil a získal také puntíkovaný trikot „královny hory,“ neboli nejlepší vrchařky.

Znamenalo to dosud nejvýznamnější výsledek pro Killipse, biologického muže z Chicaga, který také získal medaili v ženském cyklokrosu na národním mistrovství USA, a který je nyní tipován na boj o první místo na Tour de France Femmes a na olympijských hrách v Paříži příští léto.

Austin Killips, který začal jezdit na kole teprve v roce 2019 před zahájením hormonální substituční terapie, získal téměř 10 000 dolarů za to, že skončil celkově první v ženském pořadí, plus bonus 1000 dolarů jako „královna hor.“

Union Cycliste Internationale (UCI) je jednou z  federací, které umožňují transgender sportovcům účastnit se soutěží v takové kategorii, jakou se cítí být. K tomu musí transgender sportovkyně prokázat hladinu testosteronu pod 2,5 nmol / l a udržet ji na této úrovni po celou dobu, ve které chtějí soutěžit.

„Toto vítězství bylo možné díky celé komunitě a všem spojením, která jsem měl to štěstí vybudovat po všechny ty roky prostřednictvím cyklistiky,“ uvedl Austin Killips na Instagramu po svém vítězství. „Líbejte své přátele, jezděte na kole a pamatujte, že lepší svět je možný,“ uzavřel.

Vítězství 27letého cyklisty vyvolalo ve sportovním světě několik silných reakcí.

„Současná pravidla UCI, která umožňují mužům soutěžit v ženských kategoriích, nejsou spravedlivá vůči ženským sportovkyním,“ řekla Alison Sydorová, bývalá kanadská cyklistka a mistryně světa v běhu na lyžích…