Choď na obsah Choď na menu

Dvaja biologickí muži získali prvé dve miesta a odniesli si hlavné peňažné ceny v cyklistických pretekoch žien v Chicagu, pričom jediná žena zostala na pódiu sama na treťom mieste po tom, čo v súťaži pretekali transidentifikované osoby.

Stalo sa tak 7. októbra na pretekoch Chicago CycloCross Cup (CCC), kde si 25-ročná Tessa Johnson odniesol/a zlato v kategóriách Women’s Single Speed a Cat Half, nasledovaná 30-ročnou Evelyn Williamson. Bronz získala Allison Zmudaová v pretekoch Single Speed.

V roku 2020 Williamson pretekal v mužskej aj ženskej kategórii, kde získal prvé miesto v ženskej kategórii a medzi mužmi sa ani neumiestnil, uviedol portál.

Víťazstvo biologických mužov v praxi: Johnson získal 150 dolárov a Williamson 75 dolárov. Organizátori podujatia dali na webovej stránke jasne najavo, že nemajú problém s tým, aby biologickí muži pretekali proti biologickým ženám.

Zdroj: hlavnespravy.sk