Choď na obsah Choď na menu

article preview

Nedávny prieskum vykonaný eutanázia-lobby bol navrhnutý tak, aby vytvoril tlak na kanadský parlament aby tento schválil eutanáziu nekompetentných ľudí s pokročilou demenciou.

Rozhodnutie súdu z februára 2015 povolilo eutanáziu pre:

“kompetentnú osobu, ktorá
(1) jasne súhlasí s ukončením života a
(2) je v ťažkom a nenapraviteľnom zdravotnom stave (vrátane chorôb, ochorení a postihnutia) ktorý spôsobuje trvalé utrpenie, ktoré je pre jednotlivca neúnosné vzhľadom na jeho alebo jej stav."

Rozhodnutie Najvyššieho súdu uviedlo, že osoba musí jasne súhlasiť, no eutanázia-lobby nie je spokojná s obmedzením eutanázie na súhlasiacich dospelých a tak navrhla prieskum, ktorý hovorí že 80% Kanaďanov súhlasí s tým, že jednotlivci s nevyliečiteľným zdravotným stavom ako je demencia, by mali mať možnosť súhlasiť s asistovanou smrťou vopred.

Podľa nedávnej štúdie z Belgicka, kde bola asistovaná smrť legalizovaná pre kompetentných dospelých v roku 2002, sa u nich v roku 2013 vykonalo viac ako 1000 asistovaných smrtí bez výslovnej žiadosti.

Eutanázia-lobby chce aby ste verili tomu, že presadzujú len eutanáziu pre ľudí, ktorí sú kompetentní nevyliečiteľne chorí a trpiaci, no v skutočnosti požadujú aj eutanáziu bez jasného súhlasu pre nekompetentných ľudí. 

Ak je toto o "slobode voľby" ako tvrdí eutanázia-lobby tak ako si môžeme byť istí tým, že si osoba trpiaca demenciou slobodne vyberá možnosť byť zabitá? 

Eutanázia-lobby nie je spokojná s rozhodnutím Najvyššieho súdu o obmedzení zabíjaní ľudí na tých, ktorí jasne súhlasia a chcú aj smrť pre ľudí, ktorých definujú ako lepšie mŕtvym a ľudí ktorí nemôžu súhlasiť.

Zdroj: lifenews.sk