Choď na obsah Choď na menu

article preview

Holandskí nadšenci do eutanázie vždy predstierali, že tamojší lekári páchajú vraždy smrtiacou injekciou "len v krajnom prípade", keď už nemožno urobiť nič iné na odstránenie "neúnosného utrpenia". Na to sa dá povedať len jedno - veľká kopa hnoja! 

Ako to už dokumentujem 28 rokov (!), eutanázia v Holandsku metastázovala od zabíjania nevyliečiteľne chorých cez chronicky chorých, ľudí so zdravotným postihnutím, starších ľudí, ľudí s demenciou, duševne chorých, deti akéhokoľvek veku po bábätká s vážnym zdravotným postihnutím. Áno, na základe "Groningenského protokolu" sa holandskí lekári dopúšťajú infanticídy. 

Posledná apológia je uverejnená v publikácii JAMA Internal Medicine v reakcii na článok, ktorý demonštruje, že "šikmá plocha" v Holandsku je veľmi reálna. (Podľa mňa sa vôbec nejedná o šikmú plochu, dôkazy hovoria jasne). Traja holandskí lekári odpovedajú, že "šikmá plocha neexistuje". No páni. Z ich listu

Pri vykonávaní EAS (eutanázia, asistovaná samovražda) sa lekári odvolávajú na vyššiu moc, právny koncept založený na mimoriadnej situácii vyvolanej konfliktom povinností. Tento morálny konflikt spočíva v povinnosti lekára chrániť život a povinnosti lekára zmierňovať utrpenie ... Hodnotenie neznesiteľného utrpenia lekármi ako také zaručuje náležitú starostlivosť pri vykonávaní EAS. . . .

Podľa požiadaviek náležitej starostlivosti by žiadosť pacienta mala byť nielen dobrovoľná, ale aj dobre zvážená. To opäť presne stanovuje etický naratív, ktorý umožňuje pacientom jasný pohľad na chorobu, aby mohli starostlivo vyhodnotiť svoj príbeh na základe dostatočných informácií poskytnutých lekárom.

Ach, prosím. Tu je nedávny príklad takzvanej "mimoriadnej situácie" (pre viac informácií kliknite na odkazy). Pacientka s demenciou naznačila, že by chcela podstúpiť eutanáziu, ale chcela by tiež rozhodnúť o tom, kedy sa má vykonať. Potom, čo sa stala nespôsobilou, nikdy nežiadala o zabitie. Navyše, keď s tým prišiel lekár, opakovane povedala, že nie. 

Takže, čo sa stalo? Jej lekár zdrogoval pacientku - a keď sa prebudila a vzdorovala smrteľnej injekcii, jej rodina ju pridržala, aby bolo možné vraždu dokončiť! Ako mohla žena, ktorá zjavne bojovala o život - a ktorá podľa vraždiaceho lekára povedala trikrát nie - zažívať "neznesiteľné utrpenie", to je pre mňa záhadou. 

Reakcia súdov? Pochvala pre lekára. A vláda následne rozšírila prax legálnej eutanázie tak, aby zahŕňala aj pacientov s demenciou a zabíjala ich, keď si to želá lekár - aj keď pacient nesúhlasí s časom a metódou - ak pacient požiadal o eutanáziu v životnej vôli. 

Toto sa udeje vždy, keď holandskí lekári prekročia predpokladané striktné hranice. Hranice sa proste zmažú. Trestné stíhanie lekárov vykonávajúcich eutanáziu, ktorí porušujú smernice, je v skutočnosti veľmi zriedkavé a nikdy nie sú výraznejšie potrestaní. Osobne neviem o žiadnom lekárovi, ktorý porušil zákon o eutanázií a ktorý by niekedy šiel do basy alebo by dokonca prišiel o licenciu. Sestra, ktorá eutanizovala pacienta - sestry to nemôžu robiť - dostala iba dva mesiace. 

Mohol by som ďalej uvádzať príklady "neexistujúcej šikmej plochy". Nechám to však vysvetliť psychiatra Boudewijna Chabota. Kto je tento psychiater? Obhajca eutanázie, ktorý pomáhal pri samovražde ženy, ktorá požiadala o smrť, pretože obe jej deti boli mŕtve. Holandský najvyšší súd tomu zatlieskal. 

Teraz si však Chabot myslí, že veci sa, povedzme, vymkli spod kontroly. Tu je to, čo napísal, ako som informoval v tomto príspevku:

Kedy sa vymkol zákon o eutanázií spod kontroly? Prax eutanázie rozpútala šialenstvo, pretože právne požiadavky, ktoré môžu lekári primerane uplatňovať v kontexte fyzicky chorých ľudí, sa vyhlasujú za rovnako uplatniteľné bez obmedzenia u zraniteľných pacientov s nevyliečiteľnými chorobami mozgu.

V psychiatrii sa vytratili zásadné obmedzenia, keď už existencia liečebného vzťahu nebola potrebná. V prípade demencie takéto obmedzenia zmizli, keď sa písomná predbežná žiadosť dala na jednu úroveň s aktuálnou ústnou žiadosťou.

A napokon sa to vymklo spod kontroly vtedy, keď revízna komisia utajila, že nespôsobilí ľudia boli tajne zabití. 

Ako som už písal predtým, bolo to všetko také predvídateľné. Sakra, predpovedal som to. 

Vedomie o eutanázii mení myslenie. Mení spoločenskú morálku. Skresľuje naše názory na dôležitosť zraniteľných životov. Vedie k opusteniu a rôznym formám rafinovaného a do očí bijúceho nátlaku.

Časom sa to už nebude dať kontrolovať. Sofisti, ako napríklad traja holandskí lekári smrti, však poukazujú skôr na suché znenie ustanovení, než na zápas s prebiehajúcou realitou vraždenia. 

Zdroj: lifenews.sk